Pszczyna: zarzuty za fikcyjne zwolnienia lekarskie

Autor: policja.pl/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2015 15:46

Pszczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę poświadczenia nieprawdy przez lekarkę. Kobieta, figurująca w spisie lekarzy sądowych, bezpodstawnie wypisywała zaświadczenia lekarskie, stwierdzające niezdolność do stawiennictwa przed organami ścigania i sądem.

O zaświadczenia zabiegał 43-letni mieszkaniec Pszczyny. Przedkładał je w sądach, prokuraturach i jednostkach policji, z których otrzymywał wezwania, m.in. w postępowaniach karnych, gdzie występował jako oskarżony.

Przyjmująca go lekarka wystawiała zaświadczenia stwierdzające jego niezdolność do stawiennictwa na wezwania z powodu choroby. W trakcie analizy zabezpieczonych dokumentów okazało się, że od 11 marca do 18 kwietnia zeszłego roku kobieta wypisała 46 poświadczających nieprawdę zaświadczeń lekarskich. Za każde takie zaświadczenie pobierała nienależne jej w tej sytuacji wynagrodzenie.

Dotychczas lekarce, pełniącej na co dzień funkcję lekarza sądowego, przedstawiono 19 zarzutów związanych z poświadczeniem nieprawdy. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Więcej: www.policja.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum