Pszczyna: szpital zamknięty, pacjenci bez dostępu do dokumentacji medycznej

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2018 10:04

Szpital w Pszczynie, któremu NFZ wypowiedział umowę, zakończył działalność 30 czerwca br. Dokumentację medyczną powinna wydawać pacjentom spółka Centrum Dializa, ale ta nie ma dostępu do budynku, który był dzierżawiony od starostwa.

Na razie nie wiadomo kiedy szpital ponownie rozpocznie działalność Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak podaje Witold Jajszczok, rzecznik Centrum Dializa, Starostwo Powiatowe w Pszczynie wypowiedziało spółce umowę dzierżawy od 1 lipca br. - informuje rmf24.pl

Spółka Centrum Przedsiębiorczości należąca do starostwa powiatowego, która starała się o kontrakt, na razie go nie dostała, szpital jest zatem cały czas zamknięty.

W sprawę włączył się Śląski Oddział Wojewódzki NFZ, bo tu także zgłaszają się pacjenci, którym potrzebne są dokumenty dotyczące ich leczenia. Małgorzata Doros, rzeczniczka śląskiego NFZ, potwierdza, że Fundusz otrzymał sygnały o problemach chorych z uzyskaniem dokumentacji. Dodaje, że Fundusz poprosił o interwencję Rzecznika Praw Pacjenta.

Na razie nie wiadomo, kiedy szpital w Pszczynie zostanie ponownie otwarty. Spółka Centrum Przedsiębiorczości musi uzupełnić ofertę, bo ta złożona w konkursie NFZ nie spełniała wymagań i została odrzucona. Brakowało m.in. sprzętu.

Więcej: www.rmf24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum