Pszczyna: NFZ nie chce płacić, bo leczyli bez kontraktu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2013 16:37

Dzierżawiąca szpital w Pszczynie (Śląskie) spółka Centrum Dializa domaga się od NFZ wypłaty pieniędzy za zabiegi wykonane u 110 chorych z zawałem serca, którzy leczeni byli od listopada 2012 do maja 2013. Płatnik odmawia, ponieważ jak wskazuje lecznica nie miała kontraktu na kardiologię.

Pszczyna: NFZ nie chce płacić, bo leczyli bez kontraktu
NFZ zerwał kontrakt z lecznicą, gdy okazało się, że oddział nie spełnia jego warunków. Szefowie szpitala jednak żądają w sądzie, by fundusz dał im 1,2 mln zł za leczenie zawałów. W ocenie płatnika szpital nie wykazał zasadności swoich roszczeń. Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do sądu, przed którym toczy się teraz spór.

W styczniu 2012 roku szpital w Pszczynie podpisał wprawdzie z funduszem kontrakt na oddział kardiologiczny, ale rychło go stracił. Kilka tygodni po podpisaniu umowy w szpitalu pojawili się kontrolerzy z NFZ i stwierdzili, że kardiologia w ogóle tam nie działa. Na salach nie było chorych i pracowników, a kierująca szpitalem lekarka nie umiała udowodnić, że w ogóle kogoś na kardiologii zatrudnia. Do tego brakowało sprzętu, choć w dokumentach złożonych w NFZ szpital zapewniał, że go posiada.

6 czerwca 2012 roku fundusz rozwiązał umowę na kardiologię bez okresu wypowiedzenia. Władze szpitala niewiele sobie z tego robiły i już 27 czerwca otwarły pracownię kardiologii inwazyjnej.

Więcej:  www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum