Psychiatra brał łapówki za stwierdzenie niepoczytalności

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2010 16:28

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 60-letniego lekarza psychiatrę z Lubiąża (woj. dolnośląskie) za przyjęcie łapówki.

60-letni psychiatra został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Lubiążu. Prokurator przedstawił mu zarzuty o charakterze korupcyjnym. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Agenci CBA podejrzewają, że lekarz przyjął 5 tys. zł za sporządzenie dokumentacji medycznej, poświadczając nieprawdę co do faktycznego stanu zdrowia psychicznego. Wystawione przez niego zaświadczenie lekarskie oraz skierowanie do szpitala mogłyby posłużyć do uruchomienia procedury stwierdzającej niepoczytalność.

Psychiatra został już przesłuchany. Prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł. Lekarz jest już szóstą osobą zatrzymaną w tej sprawie.

Według CBA, śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za fałszowanie dokumentacji medycznej stwierdzającej niepoczytalność. Celem tego procederu było spowodowanie uchylenia się od odpowiedzialności karnej osób, które w ten sposób „kupowały sobie lewe papiery“.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum