Pruszków: znaleziono sprawcę fałszywego alarmu bombowego w szpitalu

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 22 września 2011 11:51

Policjanci z Pruszkowa otrzymali fałszywą informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w szpitalu. Sprawczyni alarmu została zatrzymana. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 3 lat więzienia.

Pruszków: znaleziono sprawcę fałszywego alarmu bombowego w szpitalu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, 20 września tuż po godzinie 6.00 policjanci z Pruszkowa otrzymali informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szpitalu Kolejowym im. W. Roeflera w Pruszkowie.

W godzinach popołudniowych, sprawczyni alarmu została zatrzymana i przewieziona na policję. Dzień później usłysza zarzut spowodowania zagrożenia życia i zdrowia innych osób. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Informacja o podłożeniu bomby od anonimowej osoby dotarła do dyżurnego Komendy Powiatowej w Pruszkowie oraz do izby przyjęć w szpitalu we wczesnych godzinach rannych. Zarządzono ewakuację.

Po kilku godzinach czynności sprawdzających, w których policjanci użyli psa do wykrywania ładunków wybuchowych i rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym, około godziny 10.00 stwierdzono, że w placówce nikt nie podłożył ładunku wybuchowego. Równolegle czynności śledcze rozpoczęli pruszkowscy kryminalni.

Zebrane przez nich informacje operacyjne pozwoliły na ustalenie sprawczyni fałszywego alarmu. Okazała się nią 48-letnia Dorota Z. Mieszkanka Pruszkowa przyznała się do fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunku wybuchowego. Przyczyny wszczęcia przez nią alarmu bombowego będą jeszcze wyjaśniane.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum