Prokuratura zajmie się antyszczepionkowcami, w tym znanym propagatorem medycyny niekonwencjonalnej

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2018 09:57

Prokuratura Rejonowa w Tychach wszczęła dochodzenie ws. zniesławiania lekarza Dawida Ciemięgi, którego dotknęła fala internetowego hejtu po tym, jak zaczął walczyć z antyszczepionkowymi teoriami. Lekarza oczerniać miał m.in. znany popularyzator medycyny alternatywnej.

Fot. archiwum

Dawid Ciemięga o sprawie poinformował na swoim profilu na Facebooku w poniedziałek (11 czerwca). Lekarz opublikował zdjęcie zawiadomienia prokuratury w Tychach o wszczęciu dochodzenia. Chodzi o zniesławianie Ciemięgi "za pomocą środków masowego komunikowania się". Sprawę dochodzenia potwierdził również portal gazeta.pl w Prokuraturze Rejonowej w Tychach.

Ciemięga poinformował we wpisie, że po ocenie materiału dowodowego prokuratura rozpoczyna sprawę. Dochodzenie ma objąć także Jerzego Ziębę - propagatora medycyny niekonwencjonalnej, znanego m.in. jako autora pseudonaukowej książki "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie". Rzekomy ekspert jest znany również z krytyki stosowania szczepionek. 

 "Jerzy Zięba został obciążony zeznaniami, złożyłem obszerny materiał dowodowy wykazując oczernianie mnie, polskich Pediatrów i środowiska lekarskiego w Polsce przez tego człowieka" - czytamy we wpisie Ciemięgi.

Lekarz dodaje, że "zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego".

"Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie" - konstatuje i precyzuje, że inne osoby dopiero będą pozywane, również w trybie prywatnym.

Czytaj też: Wirtualny hejt wobec lekarzy to realna krzywda. Walka z nim będzie łatwiejsza?

Ciemięga we wpisie dziękuje m.in. Śląskiej Izbie Lekarskiej za udzielone wsparcie.

Przypomina też, że gdy został zaatakowany przez zwolenników ruchów antyszczepionkowych, oczerniano go, nazywano mordercą, kłamcą, skorumpowanym lekarzem. "To były setki obelg, próbowano niszczyć mój wizerunek jako lekarza".

"Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami , pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci." - kończy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum