Prokuratura: trwają czynności z zatrzymanymi ws. wyłudzeń z PFRON i ZUS

Autor: • Źródło: PAP13 października 2022 11:50

Trwają czynności z czterema osobami zatrzymanymi w związku ze śledztwem ws. wielomilionowych wyłudzeń z PFRON i ZUS - poinformował PAP w czwartek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, która prowadzi postępowanie. Czynności realizuje Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

Prokuratura: trwają czynności z zatrzymanymi ws. wyłudzeń z PFRON i ZUS
Czynności realizuje Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. Fot. PAP/Maciej Kulczyński
  • Jak powiedział prok. Marcin Lorenc, nie ma jeszcze decyzji o dalszym toku czynności
  • W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie byłych członków spółek z branży outsourcingowej
  • Jak informowało CBA, zatrzymań dokonano w związku ze śledztwem w sprawie wielomilionowych wyłudzeń z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w latach 2010-19

Zatrzymani wydali oświadczenia

 

Wśród zatrzymanych jest m.in. były senator PO Tomasz Misiak. Pełnomocnik zatrzymanego - adwokat Maciej Zaborowski - w środę wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że jego klient uważa się za osobę niewinną, wyraża zgodę na publikowanie wizerunku i pełnego nazwiska, a "po zakończeniu czynności prowadzonych przez prokuraturę, Tomasz Misiak odniesie się do treści stawianych mu zarzutów".

- Mój mocodawca nadal jest przesłuchiwany we wrocławskiej prokuraturze - powiedział w czwartek PAP obrońca Tomasza Misiaka.

Jak podały media wśród zatrzymanych jest także Maciej W., prezydent Konfederacji Lewiatan.Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum