Prokuratura sprawdzi działania szpitala w Krotoszynie podczas epidemii koronawirusa

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 17:14

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim zbada działanie Szpitala Powiatowego w Krotoszynie podczas epidemii. Zdaniem Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w placówce mogło dochodzić do nieprawidłowości, dlatego skierowano w tej sprawie zawiadomienie.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jak poinformowała Marta Żbikowska-Cieśla z biura prasowego wielkopolskiego NFZ w zawiadomieniu zawarto zostały dwa wątki - przemieszanie pacjentów między oddziałami oraz przeniesienie dwóch pacjentów na oddział paliatywny szpitala w Pleszewie. Jak twierdzi rzeczniczka działo się to w czasie, w którym można było przypuszczać, że w szpitalu w Krotoszynie mogą przebywać pacjenci zakażeni koronawirusem. Nawet jeśli nie było wyników badań wskazujących na to zakażenie, to obraz kliniczny pacjentów mógł na to wskazywać.

Szpital w Krotoszynie wydał oświadczenie, w którym odniósł się do zawiadomienia, które wielkopolski NFZ złożył do prokuratury. Jak twierdzą władze szpitala, o zawiadomieniu do prokuratury lecznica dowiedziała się z mediów.

"Nie znamy oficjalnej treści zawiadomienia. Ani NFZ, ani prokuratura - jak dotąd - nie poinformowała szpitala o swoich działaniach. Pragnę jeszcze raz poinformować, że dwaj pacjenci, którzy 27 i 30 marca w trybie planowym przekazani zostali na Oddział Paliatywny Pleszewskiego Centrum Medycznego nie mieli w Krotoszynie zdiagnozowanego zakażenia koronawirusem. Nasi lekarze nie podejrzewali również u nich tej choroby. Gdyby tak było, pacjenci nie zostaliby przekazani do szpitala niezakaźnego" - napisał Krzysztof Kurowski, dyrektor szpitala w Krotoszynie.

Kurowski podkreślił również, że diagnostyka pozostałych pacjentów na oddziale wewnętrznym rozpoczęła się po tym, jak mężczyźni zostali przekazani do szpitala w Pleszewie.

Więcej: tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum