Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do oszustwa na szkodę szpitala w Pile

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2019 13:42

Prokuratura w Środzie Wielkopolskiej sprawdza, czy w Szpitalu Specjalistycznym w Pile (Wielkopolskie) zawierano fikcyjne umowy. Postępowanie wszczęto w sprawie oszustwa na szkodę szpitala i wyrządzenia placówce znacznej szkody majątkowej.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak powiedział w środę (24 lipca) PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, śledztwo zostało wszczęte na skutek zawiadomienia złożonego przez władze powiatu pilskiego.

- Kontrola przeprowadzona w szpitalu ujawniła szereg nieprawidłowości w zarządzaniu majątkiem placówki. Było to związane z podpisywaniem umów z wykonawcami różnych zleceń, jest też wątek zawierania fikcyjnych umów o pracę - powiedział rzecznik.

Prokurator nie chciał udzielać szerszych informacji. Podkreślił, że postępowanie jest na wczesnym etapie. Podał, że śledztwo zostało wszczęte w sprawie oszustwa na szkodę szpitala i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi placówki.

Na razie nie wiadomo, jak znaczne mogą być szkody wyrządzone szpitalowi. Śledczy będą analizować dokumentację i przesłuchiwać świadków. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum