Prokuratura nie ujawnia wyników sekcji zwłok 7-latki z okolic Chełmży

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2017 17:56

Prokuratura Regionalna w Gdańsku nie ujawnia wyników sekcji zwłok 7-letniej dziewczynki ze wsi Pluskowęsy (Kujawsko-Pomorskie). Dziecko zmarło w ubiegłym tygodniu w szpitalu w Chełmży. We wtorek wszczęto śledztwo w tej sprawie.

Prokuratura nie ujawnia wyników sekcji zwłok 7-latki z okolic Chełmży
Prokuratura wyjaśnia, że czynności procesowe będą skupiały się na weryfikacji prawidłowości opieki medycznej Fot. Archiwum

"Na tym etapie śledztwa wyniki sekcji zwłok nie będą upubliczniane z uwagi na tajemnicę śledztwa i dobro prowadzonego postępowania" - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, Maciej Załęski.

Wyjaśnił, że wszczęte we wtorek przez PR w Gdańsku śledztwo będzie prowadzone pod kątem "narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślne spowodowanie zgonu".

"Czynności procesowe będą skupiały się na weryfikacji prawidłowości opieki medycznej, w tym decyzji lekarzy w okresie bezpośrednio poprzedzającym zgon dziecka" - dodał prokurator.

Wcześniej, sprawą śmierci dziewczynki zajmowała się Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód, która w zabezpieczyła podstawowe dowody dostarczone jej przez miejscową policję.

Zanim dziewczynka trafiła w czwartek 26 stycznia do szpitala w Chełmży w stanie ciężkim z silnym odwodnieniem była badana kilka razy - w tym przez lekarza rodzinnego w gminnym ośrodku zdrowia. Lekarze nie zadecydowali o jej hospitalizacji. Siedmiolatka miała objawy infekcji, m.in. wymioty i gorączkę. Dyrektor szpitala w Chełmży dementował we wtorek wcześniejsze informacje medialne, że 7-latka czekała kilka godzin na przyjęcie na oddział dziecięcy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum