Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 18-03-2009 12:02

Prokuratura: lekarz molestował seksualnie chłopców

Lekarz oskarżony o molestowanie chłopców 17 marca stanął przed sądem. Prokuratura zarzuca mu wykorzystywanie seksualne pięciu pacjentów w wieku 13-15 lat. Proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Chodzieży, zasiadł wczoraj doktor Jarosław A - specjalista od operacji kurzych klatek piersiowych u nastolatków z Wielkopolskiego Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy.

Prokuratura twierdzi, że podczas wieczornych dyżurów lekarz wchodził do sal pooperacyjnych i obmacywał śpiących pacjentów. To samo miał robić podczas badań, kiedy chłopcy leżeli na kozetce, a także w swoim gabinecie, gdzie zapraszał ich na korzystanie z internetu. Na jego laptopie policja znalazła pornograficzne zdjęcia z udziałem dzieci.

Proces rozpoczął się w Chodzieży, bo to młodzi pacjenci z tamtejszego szpitala zaczęli mówić. W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że do wykorzystywania seksualnego dochodziło także na oddziale torakochirurgii poznańskiej kliniki przy ul. Szamarzewskiego. W sumie prokuratura dotarła do pięciu chłopców w wieku 13-15 lat. Wszyscy potwierdzają, że lekarz ich molestował.

Lekarzowi grozi kara od dwóch do dwunastu lat więzienia. Ogłoszenie wyroku ma być jawne.