Prokuratura Generalna: 234 śledztwa ws. dopalaczy, 104 osoby z zarzutami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2015 11:22

234 postępowania dotyczące wprowadzania do obrotu tzw. dopalaczy prowadzą prokuratury w całym kraju; zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu postawiono 104 osobom - wynika z raportu Prokuratury Generalnej.

Prokuratura Generalna: 234 śledztwa ws. dopalaczy, 104 osoby z zarzutami

Z dokumentu tego wynika, że najwięcej śledztw w tych sprawach (opartych na ustawie o zwalczaniu narkomanii) prowadzą prokuratury z obszaru działania Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach - to 50 spraw, Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie - 41 spraw i Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku - 38 spraw. Najmniej takich spraw prowadzą prokuratury z obszaru działania Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie i Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku - po 6 spraw.

"Zarówno w polskim ustawodawstwie, jak i w prawie międzynarodowym brak jest definicji substancji zwanych potocznie dopalaczami. W znaczeniu potocznym za dopalacze uważa się substancje psychoaktywne lub inne substancje o podobnym działaniu używane w tym samym celu co środek odurzający bądź substancje psychotropowe" - czytamy w raporcie.

Jego przygotowanie kilka tygodni temu zapowiedział Prokurator Generalny Andrzej Seremet.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum