Prokurator: to wysoki urzędnik centrali NFZ został zatrzymany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2016 15:48

Zatrzymany pod zarzutem przyjęcia ponad pół miliona złotych łapówki od świadczeniodawcy za uzyskanie kontraktu NFZ urzędnik, to osoba z centrali Funduszu - podała prokuratura.

Zatrzymany został urzędnik Centrali NFZ. Fot. PTWP

Jak już pisaliśmy, poza urzędnikiem Funduszu zatrzymano także przedstawiciela spółki, który wręczył łapówkę i pośredniczącego w tej transakcji.

Jak podał w czwartek (4 lutego) Wydział Komunikacji Społecznej CBA, prywatna firma medyczna ze Śląska chciała uzyskać korzystny kontrakt z NFZ. Pomóc miała w tym ogromna łapówka wręczona wysokiemu urzędnikowi NFZ. Na trop nielegalnej transakcji wpadli funkcjonariusze CBA, którzy działając na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, zatrzymali trzy osoby.

Jednym z zatrzymanych jest wysoki urzędnik NFZ. Prokurator przedstawił mu zarzut przyjęcia łapówki o wartości 515 tys. zł. W zamian za te pieniądze załatwił uzyskanie kontraktu od NFZ dla prywatnej spółki - podaje CBA.

Katowicka prokuratura nie chce na razie ujawniać szczegółowych informacji, tłumacząc to dobrem śledztwa. Prokurator Tomasz Tadla, poza potwierdzeniem informacji z CBA, sprecyzował, że zatrzymany urzędnik jest pracownikiem centrali NFZ - a nie śląskiego oddziału Funduszu.

- Jest urzędnikiem bardzo wysokiego szczebla - powiedział prokurator Tadla, odmawiając odpowiedzi na pytanie o kogo dokładnie chodzi.

Prokurator wyjaśnił też, że łapówka pochodziła od śląskiego przedstawicielstwa firmy działającej w całym kraju i została przekazana za zawarcie umowy na odrębnie kontraktowane świadczenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum