Prokurator: "sprawstwo kierownicze" znachora w sprawie śmierci Magdy

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2014 13:31

Znachor Marek H., "lekarz" półrocznej Magdy, która zmarła w wyniku zagłodzenia, usłyszał zarzut. Dotyczy on sprawstwa kierowniczego w nieumyślnym doprowadzeniu do śmierci. Śledczy zawnioskowali o areszt. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień.

Policja - na polecenie prokuratury - zatrzymała "znachora" we wtorek (13 maja). W środę (14 maja) stanął przed prokuratorem.

Śledczy przedstawili mu zarzut. Marek H. ma odpowiadać za "sprawstwo kierownicze w narażeniu zdrowia lub życia, co skutkowało nieumyślnym spowodowaniem śmierci". Grozi mu do pięciu lat więzienia. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień. Zażądał pisemnego uzasadnienia zarzutów.

Zatrzymanie Marka H. ma związek ze śmiercią półrocznej Magdy, zmarłej w wyniku zagłodzenia w połowie kwietnia w Brzeznej k. Nowego Sącza. Jej rodzice usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Matka w ponownym przesłuchaniu przyznała, że w leczeniu córki razem z mężem korzystali z usług znachora. Jej wersję potwierdził także ojciec dziecka. 

Wstępne ustalenia biegłych po przeprowadzonej sekcji zwłok wskazują, że jedyną przyczyną śmierci półrocznej Magdy było całkowite zaniedbanie i niedożywienie. Stan taki, według biegłych, musiał trwać co najmniej od kilku tygodni, prawdopodobnie od takiego czasu dziecku nie dostarczano pokarmu ani nie zapewniono mu opieki lekarskiej.

Więcej: www.tvn24.pl 


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum