×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Projekt zarządzenia - zawieranie i realizacja umów - Profil Zaufany

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia02 stycznia 2020 20:35Aktualizacja: 02 stycznia 2020 20:39

Projekt zarządzenia określa warunki zawierania i realizacji umów o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego.

Projekt zarządzenia - zawieranie i realizacja umów - Profil Zaufany
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W przepisach zarządzenia określono warunki zawierania i realizacji umów o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego przez świadczeniodawcę.

W załącznikach do zarządzenia przedstawiono: wzór umowy o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego, wzór wniosku o zawarcie umowy o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego, wzór wniosku w sprawie uprawnień do potwierdzania profilu zaufanego w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia oraz instrukcję zgłaszania zdarzenia noszącego znamiona incydentu ochrony danych osobowych przez świadczeniodawców potwierdzających w imieniu Funduszu profil zaufany.

Zaproponowane w zarządzeniu rozwiązania umożliwią świadczeniodawcom posiadającym umowę o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego potwierdzanie profili zaufanych świadczeniobiorcom, a w konsekwencji ułatwiają świadczeniobiorcom dostęp do informacji udostępnianych w ramach Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum