Projekt zarządzenia - zawieranie i realizacja umów - Profil Zaufany

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2020 20:35

Projekt zarządzenia określa warunki zawierania i realizacji umów o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego.

W przepisach zarządzenia określono warunki zawierania i realizacji umów o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego przez świadczeniodawcę.

W załącznikach do zarządzenia przedstawiono: wzór umowy o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego, wzór wniosku o zawarcie umowy o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego, wzór wniosku w sprawie uprawnień do potwierdzania profilu zaufanego w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia oraz instrukcję zgłaszania zdarzenia noszącego znamiona incydentu ochrony danych osobowych przez świadczeniodawców potwierdzających w imieniu Funduszu profil zaufany.

Zaproponowane w zarządzeniu rozwiązania umożliwią świadczeniodawcom posiadającym umowę o potwierdzanie w imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia profilu zaufanego potwierdzanie profili zaufanych świadczeniobiorcom, a w konsekwencji ułatwiają świadczeniobiorcom dostęp do informacji udostępnianych w ramach Internetowego Konta Pacjenta (IKP).

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum