Projekt zarządzenia ws. współczynnika korygującego w operacjach wad serca

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 08 września 2017 21:24

Centrala NFZ zamieściła projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia wprowadzającego współczynnik korygujący o wartości 1,2 w zakresach obejmujących operacje wad serca.

Projekt zarządzenia ws. współczynnika korygującego w operacjach wad serca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawia projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne.

Projektowane zarządzenie jest wykonaniem upoważnienia zawartego w art. 146 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1793, z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą o świadczeniach”.

Uwzględniając potrzebę zwiększenia dostępności do świadczeń wysokospecjalistycznych z zakresów obejmujących Operacje wad serca i aorty piersiowej, zarządzeniem wprowadzono współczynnik korygujący o wartości 1,2 przy rozliczaniu przedmiotowych świadczeń.

Wysokość współczynnika ustalono w oparciu o wyniki analizy kosztowej tych świadczeń przekazanej przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum