×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Projekt ustawy dotyczący świadczeń pielęgnacyjnych w konsultacjach

Autor: gazetaprawna.pl/Rynek Zdrowia06 lutego 2014 10:16

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt ustawy, która przyznaje zasiłki dla opiekunów osobom, które utraciły świadczenie pielęgnacyjne po 30 czerwca 2013 r. Projekt zmian został przesłany do konsultacji międzyresortowych oraz społecznych.

Projekt ustawy dotyczący świadczeń pielęgnacyjnych w konsultacjach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jeśli opiekun spełniał w tym czasie warunki do otrzymania świadczenia pielęgnacyjnego określone w ustawie o świadczeniach rodzinnych w brzmieniu z 31 grudnia 2012 r., może liczyć na wypłatę zaległego świadczenia. Jego wysokość nie ulega zmianie i wyniesie 520 zł - informuje gazetaprawna.pl

Jeśli świadczenie było wypłacane do 30 czerwca 2013 r., organ, który wypłacał świadczenia, poinformuje osoby, którym to prawo wygasło, o możliwości złożenia wniosku o przyznanie zasiłku oraz o warunkach jego uzyskania. Ma na to 14 dni od wejścia w życie ustawy.

Na złożenie wniosku opiekunowie będą mieli 4 miesiące od wejścia w życie ustawy. Za osoby pobierające zasiłek będą dodatkowo opłacane składki na ubezpieczenie  emerytalne i rentowe. Takie osoby będą również podlegały ubezpieczeniu zdrowotnemu.

Więcej: http://praca.gazetaprawna.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze