Projekt rozporządzenia ws. zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2019 17:11

Rozporządzenie określa szczegółowy zakres informacji zawartych w zleceniu na zaopatrzenie w wyroby medyczne i zleceniu naprawy wyrobu medycznego, wzór zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzór zlecenia naprawy wyrobu medycznego.

Projekt rozporządzenia ws. zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne
"Projekt rozporządzenia stanowi odpowiedź na postulaty zgłaszane od dłuższego czasu w kierunku istotnego usprawnienia procesu zaopatrzenia w wyroby medyczne". Fot. Fotolia

Jak podaje w uzasadnieniu Ministerstwo Zdrowia, projekt rozporządzenia stanowi odpowiedź na postulaty zgłaszane od dłuższego czasu w kierunku istotnego usprawnienia procesu zaopatrzenia w wyroby medyczne zarówno przez pacjentów jak i przedsiębiorców funkcjonujących w branży wyrobów medycznych, w tym ograniczenia liczby danych zamieszczanych w ww. dokumentach.

Rozporządzenie określa szczegółowy zakres informacji oraz wprowadza nowe wzory zleceń,ponadto uwzględnia zmiany zakresu danych jakie obejmują zlecenia, a których wprowadzenie przewiduje procedowany obecnie projekt ustawy o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw (UD 471), który jest przedmiotem prac parlamentarnych (druk nr 3409).

Proponuje się,aby zawarte w projekcie przepisy weszły w życie z dniem 1 września2019 r. - jako konsekwencja wejścia w życie zmian wynikających z ww. projektu ustawy o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw. 

Więcej: rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum