RCL, PAP/Rynek Zdrowia | 23-12-2020 12:32

Projekt rozporządzenia: kasyna też na liście zakazów działalności w związku z Covid-19

W środę (23 grudnia) Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

Rozporządzenie skirowane do podpisania przez prezesa Rady Ministrów.

W rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dodano przepis dotyczący zakazu działalności kasyn.

Na mocy rozporządzenia "do dnia 17 stycznia 2021 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców - w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty - działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 92.00.Z) oraz kasyn, z wyłączeniem kasyn internetowych".

Zgodnie z wydanym już rozporządzeniem od 28 grudnia do 17 stycznia ustanowiony został zakaz działania dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Zmiana nie dotyczyła kasyn, w których aktualnie może przebywać jedna osoba na 15 mkw. przeznaczonych dla klientów.

We wtorek wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zapewnił na Twitterze, że kasyna będą zamknięte, a temat ich funkcjonowania podczas obostrzeń między 28 grudnia a 17 stycznia poruszono na posiedzeniu rządu. Zapowiedział szybką nowelizację rozporządzenia.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl