Projekt rozporządzenia dotyczący kształcenia specjalizacyjnego

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2009 08:01

Ministerstwo Zdrowia przekazało do uzgodnień zewnętrznych rozporządzenie w sprawie limitu badań wykonywanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy w ramach świadczeń zdrowotnych.

Projektowana regulacja ma na celu ograniczenie liczby badań przeprowadzanych przez wojewódzkie ośrodki medycyny pracy do poziomu niezbędnego w kształceniu specjalizacyjnym lekarzy.

– Projekt ma na celu określenie limitu udzielania świadczeń zdrowotnych w liczbie 3000 badań dla lekarza odbywającego w danym ośrodku specjalizację w dziedzinie medycyny pracy, z uwzględnieniem wszystkich rodzajów badań wynikających z programu danej specjalizacji oraz 1000 badań na jednego lekarza odbywającego w danym ośrodku staż kierunkowy w zakresie medycyny pracy z uwzględnieniem wszystkich rodzajów badań wynikających z programu danego stażu – informuje resort zdrowia.

O opinii ministerstwa, przyjęta liczba badań odpowiada w przybliżeniu potrzebom kształcenia specjalizacyjnego. Program specjalizacyjny z medycyny pracy obecnie przewiduje wykonanie 1500 badań dla lekarza specjalizującego się w medycynie pracy oraz 500 badań dla innych specjalizacji lekarskich.

Szczegóły dotyczące projektu - kliknij.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum