Projekt rozporządzenia MZ ws. określenia wzorów dokumentów kontroli stosowanych przez PIF

Autor: RCL/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2019 12:03

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie ws. określenia wzorów dokumentów związanych z przeprowadzaniem kontroli i inspekcji przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną oraz wzoru orzeczenia o wyniku badań jakościowych pobranych próbek.

Projekt rozporządzenia MZ ws. określenia wzorów dokumentów kontroli stosowanych przez PIF
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak czytamy w uzasadnieniu, nowelizacja wynika z przyjęcia przez Radę Ministrów w dniu 28 czerwca 2018 r. dokumentu rządowego pt. „Informacja dotycząca deregulacji obowiązku stosowania pieczęci/pieczątek przez obywateli i przedsiębiorców".

W załącznikach nr 3 i 5 do zmienianego rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 31 lipca 2009 r. w sprawie określenia wzorów dokumentów związanych z przeprowadzaniem kontroli i inspekcji przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną oraz wzoru orzeczenia o wyniku badań jakościowych pobranych próbek wystarczające jest określenie numeru zezwolenia kontrolowanego z dookreśleniem „(jeżeli dotyczy)”, gdyż formularze zawarte w tych załącznikach mogą być wykorzystywane w placówkach obrotu pozaaptecznego na prowadzenie, których nie są wydawane zezwolenia.

Każde zezwolenie ma indywidualny numer, w związku z czym wiadomo jaką jednostkę kontrolowaną chodzi i nie ma potrzeby jej identyfikacji za pomocą pieczęci.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum