Prof. Chazan: odebranie mi prawa wykonywania zawodu to by było prawdziwe nieszczęście

Autor: TVP INFO/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2014 19:32

Prof. Bogdan Chazan przyznał na antenie TVP Info, że obawia się słów, które padły z ust Rzecznika odpowiedzialności zawodowej. Ten miał, według profesora, powiedzieć publicznie, że być może zostanie profesorowi odebrane prawo wykonywania zawodu. Jak wyjaśnił ginekolog, to by dopiero było prawdziwe nieszczęście. Ma jednak nadzieję, że Rzecznik się przejęzyczył.

Prof. Chazan uważa też, że podjął właściwą decyzję odmawiając aborcji, a wady, które zostały wykryte u dziecka można leczyć.

Lekarz twierdził również, że udzielił pacjentce wszystkich niezbędnych informacji oraz zaproponował dalsze postępowanie po odmowie wykonania procedury aborcji. Zaproponował pobyt, leczenie w hospicjum perinatalnym (hospicjum dla matek ze śmiertelną wadą płodu - red.), konsultacje psychologa. - Zaproponowałem możliwość odbycia u nas porodu, opieki nad matką, opieki nad dzieckiem.

Dodał też, że w jego ocenie aborcja nie jest procedurą ratującą życie ale procedurą pozbawiającą człowieka życia. Przyznał również, że pacjentka zrezygnowała w pewnym momencie z opieki kierowanego przez niego szpitala, i wybrała inny ośrodek. Obecnie profesor nie ma z pacjentką żadnego kontaktu. Wyraził jednak nadzieję, że jest to ośrodek, w którym będzie zapewniona opieka neonatologiczna na wysokim poziomie dla dziecka. 

Lekarz przyznał też, że nie obawia się utraty stanowiska dyrektora szpitala. Widzi bardziej dotkliwe dla siebie konsekwencje. Jego zdaniem, Rzecznik odpowiedzialności zawodowej powiedział publicznie, że być może zostanie mu odebrane prawo wykonywania zawodu.

Dla profesora Chazana, ta kara byłaby prawdziwym nieszczęściem. 

Więcej: www.tvp.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum