Prof. Chazan: może konieczna będzie zmiana patrona szpitala

Autor: wPolityce/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2014 10:27

Prof. Bogdan Chazan, formalnie zwolniony ze stanowiska dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny w Warszawie, w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną odniósł się do przeprowadzonej w szpitalu aborcji. Wykonano ją po zwolnieniu profesora ze stanowiska dyrektora.

To drugi taki zabieg w tym szpitalu od 2004 roku, od kiedy placowką kierował prof. Chazan.

Profesor powiedział, że o fakcie dowiedział się od pacjentów zgromadzonych na modlitwie w kaplicy szpitalnej. Wyjaśnia także, że pracownicy też już o wszystkim wiedzieli, a "ich smutne twarze mowiły to same za siebie".

Odwołany ze stanowiska dyrektor podkreśla ponadto, że będzie pełnił tę funkcję do 31 października i nie zamierza zrywać kontaktów z placówką. Potwierdza też, że będzie się starał o zmianę decyzji. Mówi także o reakcjach na swoje zwolnienie, o swoich dalszych planach oraz przypuszczeniach co do dalszych losów szpitala.

Wyjaśnia, że odwołał się do sądu pracy, i ma nadzieję, że te starania przyniosą efekt i nie zostanie zwolniony. Gdyby to jednak nastąpiło, trudno jego zdaniem powiedzieć, kto zostanie dyrektorem.

Natomiast, jak wyjaśnia ta aborcja, która się odbyła, może być zapowiedzią zmian, choć nie musi. - Możliwe, że koledzy zostali postawieni, jak ja kilka miesięcy temu, wobec alternatywy: aborcja albo praca - stwierdza prof. Chazan.

W czwartek (24 lipca) szpital poinformował, że nie będzie już informował o pacjentach. Ma to związek ”z medialnymi doniesieniami na temat indukcji poronienia w Szpitalu Specjalistycznym im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego w Warszawie” - napisano przesłanym nam komunikacie.

Czytaj też. Szpital św. Rodziny nie będzie informował o pacjentach

Jak przekonywał profesor wypowiadając się dla KIA, jeśli sąd pracy nie uzna jego odwołania od decyzji Ratusza, wówczas nowy dyrektor będzie musiał zastanowić się nad zmianą patrona szpitala.

Więcej: wpolityce.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum