Prof. Bogdan Chazan o Deklaracji wiary: niczego nie zmienia

Autor: niezależna.pl/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2014 18:33

- Żadna osoba, szpital ani instytucja nie może być zmuszona, pociągnięta do odpowiedzialności lub dyskryminowana w jakikolwiek sposób, z powodu odmowy wykonania lub udzielenia pomocy przy zabiegu przerwania ciąży - mówi podpisany pod Deklaracją wiary prof. Bogdan Chazan, cytując stanowisko Rady Europy.

Prof. Bogdan Chazan, dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie odpowiada w portalu niezależna.pl na tekst, który pojawił się we "Wprost".

Tygodnik opisał przypadek kobiety, która chciała dokonać aborcji w kierowanym przez profesora szpitalu. Jak tłumaczyła dziennikarzom, na ten krok zdecydowała się, gdyż "dziecko nie ma czaszki, mózg jest w zaniku, nie ma szans na przeżycie".

Odpowiadając kobiecie prof. Chazan stwierdził, że nie może wyrazić zgody na wykonanie aborcji.  W zacytowanym przez tygodnik piśmie, odmawia aborcji i odsyła pacjentkę do hospicjum dla dzieci, gdzie bezpłatnie można skorzystać z opieki paliatywnej. Nie wskazuje placówki, w której można dokonać aborcji.

- Gdybym odesłał do placówki, która wykonuje aborcję, brałbym udział w procedurze aborcyjnej, której nie akceptuję - mówi dziennikarzom portalu.

Jak dodaje profesor deklaracja "niczego nie zmienia". - Ten cały medialny szum jest niepotrzebny. Deklaracja wiary leży u podstaw klauzuli sumienia. Nic nowego się w tym zakresie nie pojawiło, a klauzula sumienia nadal w Polsce obowiązuje. Czas przejść od ciężkich słów do polubownych rozwiązań - podsumowuje prof. Bogdan Chazan.

Więcej: http://niezalezna.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum