Prof. Bogdan Chazan jednak złamał prawo?

Autor: TVN/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2014 10:45

Prof. Bogdan Chazan złamał przepisy ustawy w zakresie poinformowania pacjentki o innej placówce lub lekarzu, który mógłby wykonać u niej zabieg aborcji - dowiedział się nieoficjalnie TVN. Takie mają być konkluzje z raportu, jaki prof. Stanisław Radowicki, krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa, przygotowuje dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.

Na zlecenie Bartosza Arłukowicza raport dotyczący prof. Bogdana Chazana przygotowuje prof. Stanisław Radowicki, krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Wysłał już wstępne wnioski z kontroli do Ministerstwa Zdrowia, ale resort poprosił jeszcze o ich uzupełnienie.

Jak podaje TVN, w pierwszych wnioskach krajowy konsultant napisał m.in., że dyrektor Szpitala Św. Rodziny w Warszawie złamał art. 30 ustawy o zawodzie lekarza.

Pełny raport ministra zdrowia ma być gotowy w ciągu kilku - kilkunastu dni. Ministerstwo Zdrowia nie potwierdziło, ale i nie zaprzeczyło, tej informacji i odmówiło komentarza do momentu otrzymania pełnej wersji raportu.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum