Proces oskarżonych o składowanie odpadów medycznych odroczony

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2009 15:07

Proceder nielegalnego składowania odpadów medycznych został wykryty w 2003 roku. Na działce, która należała do oskarżonego w tej sprawie inspektora ochrony środowiska, znaleziono około 60 ton poszpitalnych odpadów medycznych: zużytych igieł, ampułek, bandaży, leków, strzykawek pochodzących ze szpitali w całym kraju.

Proces o nielegalne składowanie odpadów medycznych na prywatnej posesji w Narajtach k. Szczytna toczy się od 2006 roku. Część z nich była składowana na powierzchni ziemi i w zabudowaniach gospodarczych, część została zakopana. Odpady wciąż znajdują się na posesji oskarżonego urzędnika.

Oskarżonymi w tej sprawie są m.in. obywatel Węgier, który według prokuratury organizował cały proceder, a także były wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Olsztynie.

W trakcie procesu w piątek (13 listopada) oskarżeni złożyli wniosek w sprawie nowych wniosków dowodowych. Spowodowało to konieczność przerwania i odroczenia rozprawy do grudnia. Ponadto b. wojewódzki inspektor ochrony środowiska w Olsztynie poinformował sąd, że chce w tej sprawie złożyć wyjaśnienia, ponieważ dotąd - jego zdaniem - nie było to w pełni możliwe. Gdy sąd zaproponował mu, by od razu złożył wyjaśnienia, oskarżony odmówił. Swoją postawę usprawiedliwiał złym samopoczuciem

W trakcie sprawy okazało się, że oskarżony w tej sprawie Węgier identyczny proces o nielegalne składowanie odpadów medycznych ma także na południu Polski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum