Prezydent Wałbrzycha wrócił do pracy w szpitalu. W sprawie zapadł wyrok

Autor: oprac. JKB • Źródło: Facebook, Rynek Zdrowia10 sierpnia 2022 10:45

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej poinformował o powrocie do pracy w Specjalistycznym Szpitalu im. Alfreda Sokołowskiego. - Zostałem dopuszczony do pracy na warunkach pracy i płacy wskazanych w orzeczeniu Sądu Rejonowego w Świdnicy – napisał.

Prezydent Wałbrzycha wrócił do pracy w szpitalu. W sprawie zapadł wyrok
Prezydent Wałbrzycha powrócił do pracy w szpitalu. Fot. AdobeStock
  • Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej poinformował za pośrednictwem Facebooka o powrocie do pracy w szpitalu
  • - Jestem przekonany, że Sąd Okręgowy w Świdnicy potwierdzi zasadność wyroku przywracającego mnie do pracy – dodał
  • Przypomnijmy: prezydent, a zarazem lekarz, blisko rok temu został zwolniony ze Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu
  • Prezydent Szełemej walczył na drodze sądowej o powrót do pracy w lecznicy i w połowie lipca tego roku zapadł korzystny wyrok w tej sprawie. Jednak kardiolog nie od razu zgodził się na zaproponowane przez szpital warunki

Prezydent Wałbrzycha wrócił do pracy w szpitalu

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej za pośrednictwem Facebooka poinformował o powrocie do pracy jako lekarz w Specjalistycznym Szpitalu im. Alfreda Sokołowskiego. Podziękował także za wsparcie i podkreślił istotność wyroku Sądu w Świdnicy.

- Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym (9 sierpnia – przyp. red.) zostałem dopuszczony do pracy na warunkach pracy i płacy wskazanych w orzeczeniu Sądu Rejonowego w Świdnicy. Cieszę się, że wracam do Pacjentów, do Zespołu, do Naszego Szpitala. Dziękuję wszystkim za bezprecedensowe wsparcie. Jestem przekonany, że Sąd Okręgowy w Świdnicy potwierdzi zasadność wyroku przywracającego mnie do pracy. Wierzę, że warto być konsekwentnym – napisał.

Problemy z powrotem do pracy

Przypomnijmy: we wrześniu 2021 roku  szpital przekazał, że rozwiązano umowę z prezydentem Szełemejem – był zatrudniony wówczas na stanowisku ordynatora Oddziału Kardiologii. Po tej decyzji lekarz złożył pozew do Sądu Pracy.

Zgodnie z wyrokiem z 15 lipca 2022 roku, lekarz miał zostać przywrócony do pracy we wspomnianej placówce na poprzednich warunkach pracy i płacy. Zasądzono także na rzecz kardiologa kwotę ponad 26 tys. złotych za poniesione koszty procesu. 

Jednak jeszcze wówczas Szełemej nie wrócił do szpitala, a 18 lipca placówka wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że medyk nie przystał na propozycję szpitala - proponowano mu wtedy pracę w wymiarze jednej czwartej etatu w wymiarze średnio dwóch godzin dziennie na stanowisku lekarza specjalisty.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum