Prezes URPL zawiadamia prokuraturę w sprawie wtargnięcia antyszczepionkowców

Autor: oprac. JJ • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia03 sierpnia 2021 14:40

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

Prezes URPL zawiadamia prokuraturę ws. przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji. Fot. Arch. PTWP
  • Poseł Grzegorz Braun wraz z grupą antyszczepionkowców wkroczył do biura prezesa URPL pod hasłem "kontroli poselskiej"
  • Kontrolujący oczekiwali wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia
  • Jak stwierdził prezes URPL "kontrola" miała charakter show pod transmisję na YouTube i przekazał, że składa zawiadomienie do prokuratury ws. przekroczenia uprawnień przez posła Konfederacji

Prezes URPL poinformował, że w poniedziałek do jego biura, "pod hasłem kontroli poselskiej", wkroczył Grzegorz Braun (Konfederacja) razem z grupą antyszczepionkowców.

- Nie miałem takiej sytuacji do tej pory. Oczywiście kontrole poselskie się zdarzają, ale zawsze są one w pełnej kulturze, dyskusji, przede wszystkim w zrozumieniu tematu - powiedział.

Po tym incydencie prezes URPL potwierdził PAP, że składa zawiadomienie do prokuratury, Urząd będzie dodatkowo chroniony przez policję.

Jak mówił Cessak, grupa osób, która zjawiła się w jego biurze oczekiwała wglądu do badań klinicznych szczepionek w populacji dzieci poniżej 12. roku życia.

- Jednak bardziej skupiono się na show, które było transmitowane na YouTube niż na samym poznaniu kwestii badań klinicznych w populacji pediatrycznej - ocenił. Zdaniem prezesa takie sytuacje podgrzewają dalsze działania antyszczepionkowców.

Czytaj więcej: Prezes URLP: antyszczepionkowcy wtargnęli do mojego gabinetu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum