Prezes NRL apeluje o przyspieszenie prac nad zwolnieniami lekarskimi przez telefon

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 19 marca 2020 12:51

Prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, w piśmie do minister rodziny zaznacza, że mimo publicznych wypowiedzi szefowej resortu stan prawny dotyczący wystawiania zwolnień lekarskich od pracy nie uległ zmianie.

Prof. Andrzej Matyja, prezes NRA; FOT. PTWP

Andrzej Matyja uważa, że brak postępu w zmianie przepisów, które mają umożliwić lekarzom wystawianie zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby na podstawie telefonicznego kontaktu z pracownikiem, "budzi olbrzymi niepokój lekarzy". 

"Pogarsza to komfort pracy w tym bardzo trudnym dla całego systemu ochrony zdrowia czasie. Środowisko lekarskie chce i jest gotowe korzystać z możliwości udzielania świadczeń zdalnie, lecz wymaga to stworzenia stosownych i bezpiecznych ram prawnych. W ostatnich dniach weszło w życie wiele przygotowanych przez Ministra Zdrowia aktów prawnych wprowadzających możliwość udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w formie teleporady. Wprowadzenie analogicznych zmian w zakresie wystawiania zwolnień lekarskich jest absolutnie niezbędne" - pisze Matyja.

Więcej: nil.org.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum