Premier: mandaty za brak dystansu mają wyłącznie cel dyscyplinujący

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2020 21:24

Mandaty za nieprzestrzeganie dystansu społecznego mają wyłącznie cel dyscyplinujący, nie mają najmniejszego znaczenia z punktu widzenia budżetowego - zapewnił we wtorek (21 kwietnia) podczas sesji Q&A premier Mateusz Morawiecki.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Podczas sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) na Facebooku szef rządu był pytany o sens zachowywania dwumetrowej odległości między małżonkami, skoro w domu śpią oni w jednym łóżku. Internauci pytali, czy sensem takiego rozwiązania jest zarobienie na mandatach.

- Zapewniam ponad wszelką wątpliwość, że nakładane mandaty mają wyłącznie cel dyscyplinujący, nie mają najmniejszego znaczenia z punktu widzenia budżetowego. To maluteńka kropeleczka w oceanie - mówił Morawiecki.

Premier tłumaczył, że dystansowanie społeczne między osobami bliskimi zalecane jest z tego powodu, że policjanci nie wiedzą, czy idąca po ulicy para osób to małżeństwo, czy dorosły nastolatek z ojcem czy matką. - Lepiej, żeby czas (policjantów - PAP) był poświęcany na to, na co potrzebują dzisiaj poświęcić swój czas, czyli weryfikację osób, które znajdują się w kwarantannach, czy pomoc straży granicznej w ochronie naszych granic, czy dla zapewnienia naszego bezpieczeństwa w czasach koronawirusa- wskazywał Morawiecki.

Apelował też o utrzymywanie na ulicach dwumetrowego dystansu, bo - jak mówił - dzięki temu ułatwiamy pracę policji.

Aleksandra Rebelińska

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum