Prawnicy doradzą lekarzom jak odmawiać dyrektorom, gdy ci wywierają presję

Autor: Tok FM/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2018 12:00

Doradztwo, które zaproponowali lekarzom prawnicy, dotyczy stosunku pracy pomiędzy lekarzem a zarządzającym placówką zdrowotną. Chodzi o naukę umiejętnego odmawiania pod próbą nacisku np. by rezydenci podpisywali klauzule opt-out bądź przyjęli niekorzystne dla nich warunki pracy.

Prawnicy chcą pomagać lekarzom pro bono. Fot. Archiwum

Mecenas Tomasz Popiołek-Janiec z Lublina pomaga rezydentom od września. Codziennie odbiera telefony z prośbą o radę, wyjaśnienie, interpretację jakiegoś zapisu z umowy. Teraz wspólnie z adwokatką z Warszawy, Sylwią Gregorczyk-Abram tworzy grupę osób, które będą pomagać na stałe lekarzom. Prawnicy będą działać pro bono - informuje TOK FM.

Jak podają prawnicy, młodzi lekarze najczęściej pytają m.in. o to, od kiedy może być wprowadzony system zmianowy; czy przekazanie im 31 stycznia informacji, że od 1 lutego pracują w ten sposób jest poprawne; czy jeśli podpisują umowę o pracę jako rezydenci, to muszą też podpisać klauzulę opt out.

Każdy adwokat czy radca prawny, który chciałby się włączyć w ten program, powinien wysłać zgłoszenie na adres PrawnikDlaRezydenta@gmail.com. Pomysłodawcy czekają na zgłoszenia z całej Polski. Do tej pory zgłosiło się 80 osób.

Pierwsze spotkanie rezydentów z prawnikami ma się odbyć w połowie lutego w Warszawie.

Więcej: www.tokfm.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum