Pracodawcy o ustawie deregulacyjnej

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 18 lipca 2011 17:53

Rząd przyjął projekt kolejnej ustawy znoszącej bariery i obowiązki administracyjne. Projekt jest realizacją europejskiej polityki Better Regulations, w ramach której wszystkie kraje członkowskie zobowiązały się do redukcji obowiązków informacyjnych dla firm i generujących dla nich koszty o 25 proc. do końca 2012 r.

Pracodawcy o ustawie deregulacyjnej

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan pozytywnie ocenia m.in. zmniejszenie częstotliwości przekazywania przez płatnika ubezpieczonego informacji o odprowadzanych składkach do ZUS i NFZ z raportów miesięcznych raz na rok lub na żądanie pracownika nie częściej niż jeden raz na miesiąc, a także skrócenie okresu przechowywania deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych oraz dokumentów korygujących te dokumenty przez płatnika składek z 10 do 5 lat.

W projekcie nowej ustawy deregulacyjnej zabrakło jednak wielu innych propozycji, m.in. takich jak niezwłoczne przekazanie zaświadczenia lekarskiego ubezpieczonego do ZUS -  relacjonuje Gazeta Wyborcza stanowisko PKPP Lewiatan.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum