Poznań wzywa RPD do sprostowania wypowiedzi o farmakologicznym zmienianiu płci przez edukatorów

Autor: konkret24.pl/Rynek Zdrowia • • 02 września 2020 12:22

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, w rozmowie z Konradem Piaseckim na antenie TVN24 stwierdził, że edukatorzy seksualni - jego zdaniem m.in. w Poznaniu - podają dzieciom leki mające zmieniać ich płeć. Jego słowa odbiły się szerokim echem w mediach. Władze Poznania wydały oświadczenie, w którym wzywają RPD do sprostowania.

Poznań wzywa RPD do sprostowania wypowiedzi o farmakologicznym zmienianiu płci przez edukatorów
Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka Fot. RPD

Jak przekonywał Pawlak, edukacja jest zarezerwowana dla nauczycieli, którzy mają odpowiednie kompetencje pedagogiczne i wiedzę. To dyrektor odpowiada za to, aby wprowadzić odpowiedniego pedagoga. "Panie redaktorze, czy pan zagwarantuje, że wpuszczamy edukatorów do 20 tys. szkół i będą wprowadzali takie treści jak chociażby w Poznaniu, gdzie wychwytują dziecko, gdzieś rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców. Właśnie temu zapobiegamy, żeby to się nie działo” - powiedział w czasie rozmowy na antenie TVN24 Mikołaj Pawlak.

Oświadczenie w sprawie tych słów wydało miasto Poznań. "Nie jest prawdą, że w poznańskich szkołach edukatorzy seksualni podają dzieciom środki farmakologiczne, żeby zmieniać ich płeć. Miasto Poznań wzywa więc Rzecznika Praw Dziecka do sprostowania podanej przez siebie informacji” - czytamy.

"Wszelkie zajęcia antydyskryminacyjne prowadzone w szkołach i finansowane bezpośrednio przez Miasto Poznań przygotowywane i prowadzone były co do zasady przez nauczycieli ze szkoły, w której się odbywały. Na żadnych z nich nigdy nie podaje się dzieciom środków farmakologicznych, w przeciwieństwie do tego, co twierdzi Rzecznik Praw Dziecka” - dodano w oświadczeniu.

Władze miasta informują także, że na ich zlecenie edukację równościową prowadzą także organizacje pozarządowe a skierowana jest ona do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Oznacza to, że w szkoleniach i warsztatach udział biorą nauczyciele, pedagodzy czy kuratorzy, a nie dzieci.

Więcej: konkret24.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum