Poznań: w szpitalu zmarła 14-latka zatruta narkotykami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2017 13:39

W czwartek (31 sierpnia) w Poznaniu zmarła 14-latka, która w ub. tygodniu trafiła do szpitala z objawami zatrucia narkotykami. Przez tydzień jej stan był krytyczny; śledztwo w sprawie Nikoli S. wszczęła prokuratura.

Poznań: w szpitalu zmarła 14-latka zatruta narkotykami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do tej pory zatrzymano siedem osób, dwie trafiły do aresztu.

W środę w ub. tygodniu 14-latkę z podejrzeniem zatrucia narkotykami zabrało pogotowie z jednej z klatek schodowych. 

Informację o śmierci dziecka potwierdziła PAP rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu Urszula Łaszyńska.

- Kiedy dziewczynka trafiła do naszego szpitala, jej stan zaczął się pogarszać. Trafiła na oddział intensywnej terapii, lekarze walczyli o jej życie. Stwierdzili natomiast bardzo ciężkie uszkodzenie mózgu, były to zmiany nieodwracalne; dziś dziewczynka zmarła - powiedziała Łaszyńska.

Prokuratura Rejonowa Poznań-Nowe Miasto prowadzi śledztwo w sprawie udostępnienia małoletniej środków odurzających i narażenia jej w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus poinformowała w czwartek (31 sierpnia) PAP, że w toku śledztwa ustalono, że zmarła Nikola S. przebywała przed tygodniem w towarzystwie czworga znajomych. Gdy pojawił się pomysł, aby zapalić marihuanę, Kamil K. zakupił u swojego znajomego Dawida P. porcję narkotyku, który zażyła także 14-latka.

- Po około 40 minutach Nikola S. razem z jedną z koleżanek pożegnały się i opuściły znajomych. Po pewnym czasie pokrzywdzona zaczęła się źle czuć. Dziewczyny skontaktowały się z kolegą i poprosiły go o pomoc. W jego mieszkaniu pokrzywdzona poczuła się na tyle źle, że wezwano pogotowie - podała Mazur-Prus. 14-latka trafiła do szpitala, w jej krwi wykryto obecność marihuany.

W tej sprawie aresztowani zostali też Michał S. i Kamil Z., podejrzani o sprzedaż środków odurzających. Dozór policji zastosowano wobec mężczyzny podejrzanego o posiadanie marihuany. Dwie 16-latki, które wspólnie z Nikolą S. paliły marihuanę, trafiły do ośrodka wychowawczego.

Mazur-Prus podała, że w Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu trwają badana toksykologiczne próbek krwi uzyskanych od pokrzywdzonej i wszystkich osób, które wspólnie z 14-latką zażywały środki odurzające. Na piątek zaplanowano sekcję zwłok Nikoli S.

Rafał Pogrzebny (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum