Poznań: szpital tłumaczy dlaczego starosta leczył się na oddziale ginekologicznym

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2017 11:14

NFZ wyjaśnia, dlaczego starosta poznański przechodził rehabilitację kardiologiczną na oddziale ginekologicznym. Szpital tłumaczy, że choć brzmi to sensacyjnie, na kobiecym oddziale leczy także ciężko chorych z innych oddziałów.

Poznań: szpital tłumaczy dlaczego starosta leczył się na oddziale ginekologicznym
Część sal wydzielona jest tu dla ciężko chorych pacjentów z innych oddziałów. Fot. Fotolia

Starosta poznański Jan Grabkowski rozpoczął trzytygodniową rehabilitację po przebytej operacji kardiochirurgicznej, na początku stycznia, w NZOZ Szpital w Puszczykowie. Miał skierowanie na oddział rehabilitacyjny, a leżał na oddziale ginekologii jednego dnia.

Ewa Wieja, prezes szpitala w Puszczykowie wyjaśnia, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego ponieważ część sal wydzielona jest tu dla ciężko chorych pacjentów z innych oddziałów, u których występuje wysokie ryzyko powikłań pooperacyjnych, a w tym przypadku takie ryzyko istniało.

Oddział ginekologii znajduje się w bliskim sąsiedztwie oddziału intensywnej terapii, który zajmuje się chorymi w sytuacji zagrożenia życia, np. zatrzymania krążenia. W tym samym czasie na oddziale ginekologii leżało także dwóch innych mężczyzn, u których również istniało ryzyko powikłań.

Magdalena Rozumek, rzeczniczka wielkopolskiego oddziału NFZ podkreśliła, że Fundusz jest w trakcie wyjaśniania tej sprawy. I dodaje, że z zapisów umowy szpitala z NFZ wynika, że pacjent powinien być leczony na oddziale odpowiadającym jego schorzeniu. Tu powinien mieć zapewnioną zarówno odpowiednią opiekę, jak i sprzęt.

Więcej: poznan.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum