Poznań: sąd zdecyduje, czy szpital zapłaci lekarzowi odszkodowanie

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2012 13:29

Przed Sądem Apelacyjnym odbyła się rozprawa odwoławcza w sprawie lekarza Aleksandra S., któremu poznański Sąd Okręgowy przyznał 520 tys. zł. odszkodowania za wypowiedzenie przez śremski szpital umowy na usługi medyczne. Wyrok zaskarżył szpital.

W 2008 r. Aleksander S. podpisał umowę z SPZOZ szpitalem w Śremie na świadczenie usług medycznych, kierowanie oddziałem oraz funkcję konsultanta dyrektora w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej. Po dwóch latach szpital zrezygnował z jego usług, przy czym wcześniej pozbawił lekarza funkcji.

Według lecznicy przyczyną rozwiązania umowy było nieprzestrzeganie przepisów, brak współpracy z dyrekcją i odmowa wykonania zabiegu. Radca szpitala poinformował też, że NFZ nie zapłacił za wiele zabiegów, wykonanych przez doktora S. w 2010 roku, gdyż nie były to operacje ratujące życie.

Prawnik lekarza zarzucił dyrekcji szpitala brak kompetencji w zarządzaniu placówką. Przyznał, że jego klient odmówił świadczenia usług w nowej sali operacyjnej, gdyż ta nie miała certyfikatu oraz odbioru sanepidu. Lekarz operował pacjentów w innym szpitalu.

Ogłoszenie wyroku nastąpi w piątek (15 czerwca). 

Więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum