Poznań: przychodnię zamknięto, dokumentację medyczną - też

Autor: gloswielkopolski.pl/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2015 09:45

Działająca przez prawie 10 lat w Poznaniu przychodnia Artefar została zamknięta w zeszłym roku, bo nie płaciła czynszu za lokal. Ponad półtora tysiąca pacjentów utraciło dostęp do swoich dokumentów medycznych: wyników badań, historii chorób, zdjęć rentgenowskich, książeczek szczepień dzieci itp.

Poznań: przychodnię zamknięto, dokumentację medyczną - też


Nikt nie jest w stanie odzyskać dokumentów, którymi powinni dysponować lekarze z przychodni, do których przepisali się pacjenci.

W lipcu 2014 roku Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przeprowadził kontrolę doraźną, jednak placówka była zamknięta i kontrolerzy nie mogli wejść do środka. Dlatego 11 września o sprawie zawiadomiono Prokuraturę Rejonową w Poznaniu. Do chwili obecnej prowadzone jest postępowanie przygotowawcze.

Anna Czuchra z Biura Prasowego Wielkopolskiego UW tłumaczy, że w związku z przejęciem sprawy przez prokuraturę, nie można określić, kiedy problem zostanie rozwiązany. Podkreśla, że wydanie kartotek zależy tylko i wyłącznie od dobrej woli podmiotu leczniczego. Z właścicielem przychodni urzędnikom nie udało się skontaktować (nie odpowiada na korespondencje).

Czytaj: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum