Poznań: przerwą ciążę, jeśli jest to zgodne z prawem

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2014 13:01

Szefowie szpitali w Poznaniu jednogłośnie mówią, że jeśli zgłosiłyby się do nich pacjentki, którym sąd wydał zgodę na aborcję, to pomogą.

Nie milkną echa w sprawie prof. Bogdana Chazana, który odmówił aborcji pacjentce. Głos Wielkopolski postanowił sprawdzić, czy trzy poznańskie szpitale: Szpital Miejski im. Franciszka Raszei, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM oraz Szpital Specjalistyczny im. św. Rodziny, udzieliłyby pomocy pacjentce, które zgodnie z prawem kwalifikuje się na zabieg usunięcia ciąży.

W Szpitalu im. Raszei rok temu zetknięto się z podobną sytuacją. Wtedy zebrała się komisja i zdecydowała, że zabieg zostanie przeprowadzony. Dlatego zarządzający szpitalem przyznają, że ze względów medycznych lekarze przeprowadziliby taki zabieg.

Również w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przyznają, że udzielono by takiej pomocy kobiecie, jeśli zaistniałaby taka potrzeba, uzasadniona decyzją sądu.

Chociaż pojawiają się głosy, że wszystkie szpitale św. Rodziny odmawiają pacjentkom wykonania aborcji, dyrekcja tego w Poznaniu przyznaje, że jeśli by pojawiła się kobieta, która chciałaby dokonać aborcji zgodnej z przepisami prawa, to zabieg zostałby wykonany.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum