Poznań: prokuratura umorzyła śledztwo ws. POSUM

Autor: Radio Poznań/ Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2019 15:12

Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące milionowych strat w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Dyrektor tej największej przychodni specjalistycznej w Poznaniu zmarł w marcu br.

Poznań: prokuratura umorzyła śledztwo ws. POSUM
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak zauważa prokurator Michał Smętkowski, właśnie z tego powodu zapadła decyzja o umorzeniu śledztwa, przeprowadzone postępowanie nie wykazało bowiem konieczności objęcia nim innych osób, poza byłym dyrektorem. Decyzja nie jest na razie prawomocna - informuje Radio Poznań.

O umorzeniu poinformowano już POSUM, a także prezydenta Poznania. Na razie do prokuratury nie wpłynęło żadne zażalenie dotyczące decyzji prokuratury.

Zawiadomienie w sprawie niegospodarności w POSUM skierowało do prokuratury CBA po kontroli w placówce. Centralne Biuro Antykorupcyjne oszacowało straty na ok. 40 mln zł.

Postępowanie dotyczyło bezpodstawnego odstąpienia od żądania kary umownej od kontrahentów przychodni, nieuzasadnionego zakupu sprzętu medycznego oraz działania na szkodę ośrodka przez przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez osoby zarządzające placówką.

Więcej: radiopoznan.fm

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze