Poznań: prokuratura bada sprawę ewentualnej nielegalnej aborcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 października 2013 12:11

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia przeprowadzenia nielegalnej aborcji. Sprawa dotyczy znalezienia martwego płodu w kanalizacji szpitala w Puszczykowie (Wielkopolskie).

Poznań: prokuratura bada sprawę ewentualnej nielegalnej aborcji

Jak poinformowała Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, trwa ustalanie, skąd płód znalazł się w zlewni szpitalnych ścieków w NZOZ Szpital w Puszczykowie im. prof. Stefana Tytusa Dąbrowskiego.

- Biegli sprawdzą, czy w tym płodzie znajdowały się substancje wczesnoporonne, potwierdzą nam też wiek płodu. Podejrzewamy, że raczej trudno będzie ustalić matkę - podała Mazur-Prus.

Wstępnie przyjęto, że znaleziony płód miał ok. 10-12 tygodni, dziecko było płci męskiej. Jak dodała Mazur-Prus, trwa przesłuchiwanie świadków, w tym osoby, która znalazła ciało.

W poniedziałek (7 października ) policja w Puszczykowie otrzymała wiadomość, że pracownik oczyszczający szpitalną kanalizację znalazł płód w zlewni ścieków. Policja i prokuratura rozpoczęły ustalanie nazwisk kobiet, które w ostatnim czasie mogły znaleźć się w szpitalu. Badana jest też szpitalna dokumentacja i rejestry.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum