Poznań: proces o wyłudzenie pieniędzy z NFZ

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2013 09:21

Przed poznańskim Sądem Okręgowym toczy się proces czworga oskarżonych o wyłudzenie pieniędzy z Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy pracowali dla dystrybutorów wyposażenia medycznego.

Poznań: proces o wyłudzenie pieniędzy z NFZ

Jak podaje Głos Wielkopolski, na ławie oskarżonych zasiadły też dwie pielęgniarki, które miały "przedłużać" czas życia pacjentów dla uzyskania nienależnej refundacji.

Poznańska Prokuratura Apelacyjna zarzuciła głównej oskarżonej Agnieszce G. wyłudzenie 2 mln150 tys. zł.

W lutym 2009 roku funkcjonariusze CBA zatrzymali trzech pracowników firm zajmujących się dystrybucją sprzętu i środków medycznych. Potem poznańska Prokuratura Apelacyjna prowadziła skomplikowane śledztwo, obejmujące lata 2004 - 2008 i teren trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Zarzuty dotyczyły wyłudzania refundacji z NFZ na sprzęt stomijny.

W środę sędzia Danuta Kasprzyk odczytywała treść segregatorów znalezionych w lutym 2009 roku podczas przeszukania Agnieszki G. W większości z nich znajdowały się dane pacjentów, kwota refundacji, nazwiska pielęgniarek opatrunkowych z oddziałów, gdzie byli operowani, rodzaj dostarczonego sprzętu.

 

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum