×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: po śmierci trzylatka, szpital zarządził wewnętrzną kontrolę

Autor: PAP/Rynek Zdrowia24 stycznia 2014 16:44

Dyrekcja Zespołu Opieki nad Matka i Dzieckiem w Poznaniu, skąd odesłano dziecko, które wkrótce potem zmarło, zarządziła wewnętrzne postępowanie, które ma wyjaśnić wszelkie okoliczności zdarzenia.

Poznań: po śmierci trzylatka, szpital zarządził wewnętrzną kontrolę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Sylwia Świdzińska, rzecznik szpitala poinformowała PAP, że w zapisach szpitalnej izby przyjęć nie odnotowano wizyty rodziców z dzieckiem, którzy mieliby zgłosić się do szpitala.

Także wielkopolski NFZ zapowiedział wyjaśnienie sprawy. - Zgodnie z procedurami przeprowadzimy kontrolę, która wyjaśni doniesienia prasowe. Sprawdzimy, czy zachowane zostały wszystkie procedury - powiedział PAP p.o. dyrektora Wielkopolskeigo Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu Filip Nowak.

Kontrolę w tej sprawie zlecił także minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Osobne postępowanie wszczęła także policja. 

Przypomnijmy. W piątek ( 24 stycznia) rano rodzice chłopca zauważyli, że dziecko jest osłabione i wymaga interwencji lekarza. Gdy mały pacjent nie został przyjęty w jednym z poznańskich szpitali, rodzice udali się do lekarza rodzinnego. Ten przebadał dziecko i odesłał je do domu.

Niedługo potem chłopiec zaczął tracić przytomność. Rodzice wezwali pogotowie. Ratownicy podjęli próbę reanimacji, ale nie udało im się uratować życia trzylatka.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze