Poznań: piekarnia prosi personel medyczny o nierobienie zakupów. Izba zawiadomi policję

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2020 10:38

"Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osoby spoza Poznania, personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów" - możemy przeczytać na kartce wywieszonej przez jedną z poznańskich piekarni. Wielkopolska Izba Lekarska zapowiada, że we worek (14 kwietnia) zgłosi sprawę policji.

Piekarnia prosi personel medyczny, aby nie robił tu zakupów... Fot. Shutterstock

Na kartkach na drzwiach i szybie piekarni GODny pojawiły się kartki z treścią: „Z wiadomego względu wchodzimy po zakupy pojedynczo! Osoby podróżujące za granicę w ciągu ostatnich trzech miesięcy, osoby spoza Poznania, personel medyczny i osoby zainfekowane prosimy o powstrzymanie się od zakupów. Prosimy o zakładanie maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Nie rozmawiamy”.

Pracownia GODny to „rzemieślnicza pracownia chleba” - lokalna piekarnia wraz ze sklepem działająca od pięciu lat na poznańskiej Wildze. Do piekarni można wejść po wypieki, zachowując przy tym odpowiednie środki ostrożności. 

Jak tłumaczy prowadząca piekarnię, Małgorzata Zbroja, anons na drzwiach zawiera słowo „prosimy”, zatem jest to tylko uprzejmy apel do klienteli, do którego można, ale nie trzeba się stosować.

Artur de Rosier, prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, wyraża "całkowitą dezaprobatę dla takiego stanowiska piekarni i jakiegokolwiek innego punktu usługowego, który dyskryminuje klientów w oparciu o zasady niemające uzasadnienia prawnego, a szczególnie takie, które traktują pracowników ochrony zdrowia jak trędowatych, uniemożliwiając im zrobienie zakupów". Dodaje, że są sklepy, gdzie personel medyczny obsługiwany jest poza kolejnością.

W Gazecie Wyborczej zapowiada, że 14 kwietnia Izba zawiadomi o sprawie policję. Prosi też o zgłaszanie Izbie podobnych zachowań.

Więcej: wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum