Poznań: pedofil udawał wolontariusza na onkologii dziecięcej. Stanie przed sądem

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2018 10:08

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie mężczyzny, który podając się za wolontariusza miał molestować jedną z pacjentek oddziału onkologii dziecięcej poznańskiego szpitala. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna pozostanie w areszcie do czasu rozpoczęcia procesu Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Sebastian L. został zatrzymany w marcu br. i trafił do aresztu, gdzie pozostanie do czasu rozpoczęcia procesu - informuje Głos Wielkopolski.

Podczas posiedzenia aresztowego sędzia uzasadniał, że postępowanie pedofila było wyjątkowo perfidne. Mężczyzna poznał rodziców swojej ofiary w szpitalu. Zdobył ich zaufanie, obiecał pomoc. Z małą pacjentką zaprzyjaźnił się do tego stopnia, że zaczął być traktowany jak członek rodziny.

Prokurator postawił oskarżonemu zarzut doprowadzenia małoletniej do innych czynności seksualnych. W postępowaniu przygotowawczym zostali przesłuchani m.in. pracownicy szpitala. Za podobne przestępstwo Sebastian L. był skazany w 2010 r. Otrzymał wtedy wyrok w zawieszeniu. Czas próby skończył się w 2017 r. Przed jego upływem mężczyzna dopuścił się przestępstwa o tym samym charakterze.

Więcej: gloswielkopolski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum