Poznań: pacjent pozywa szpital im. Strusia o 5 mln zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 marca 2017 07:45

Pacjent Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu żąda od lecznicy 5 mln zł odszkodowania oraz dożywotniej renty. Jego pełnomocnik domagał się też od pozwanego szpitala 5 tys. zł miesięcznie jako zabezpieczenia na czas trwania postępowania sądowego.

Poznań: pacjent pozywa szpital im. Strusia o 5 mln zł
Następna rozprawa zaplanowana jest na czerwiec 2016 r. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Wyborcza, mężczyzna leczył się urologicznie. W czerwcu 2016 r. przeszedł operację. Po niej nie może ruszać kończynami. Dowiaduje się, że ma martwicę. Spowodowała ją sepsa.

- Lekarze zakładają dreny, bo przez zakażenie wysiadły nerki. Później amputują wszystkie palce u nóg, cztery w prawej ręce oraz pięty - relacjonuje pacjent.

Na początku 2017 r. mężczyzna składa pozew o 5 mln zł. Od szpitala im. Strusia domaga się też dożywotniej renty. Pierwsza rozprawa w tej sprawie odbyła się w piątek (24 marca) w poznańskim sądzie okręgowym.

Pełnomocnik pacjenta domagał się od pozwanego szpitala 5 tys. zł miesięcznie jako zabezpieczenia na czas trwania postępowania sądowego, gdyż jego klient całkowicie utracił możliwości zarobkowe. Wymaga też specjalistycznego leczenia. Sędzia zgodziła się na zabezpieczenie, ale dużo mniejsze. Mężczyzna będzie dostawał od szpitala 1,3 tys. zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum