Poznań: "nigdy mnie tak nie upokorzono" - pacjentka domaga się przeprosin od lekarza

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia • • 05 września 2016 11:32

Lekarz z SOR-u Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu uznał, że pacjentka udaje napad padaczkowy. Nagą kobietę położono na dodatkowym łóżku na środku sali. Sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Pacjenta.

Poznań: "nigdy mnie tak nie upokorzono" - pacjentka domaga się przeprosin od lekarza
Sprawą zajmuje się obecnie wynajęty przez kobietę prawnik Fot. Archiwum

Pokrzywdzona wyjaśnia, że nie zależy jej na zadośćuczynieniu finansowym. Chce,  żeby lekarz, który ją tak upokorzył, spojrzał jej w twarz i powiedział "przepraszam" - informuje Głos Wielkopolski.

Kobieta trafiła do szpitala pod koniec lipca z napadem padaczkowym. Lekarz w SOR zasugerował jednak, że pacjentka symuluje atak epilepsji i jest to napad psychogenny wywołany przez stan emocjonalny.

Kobieta na lekooporną padaczkę choruje od pięciu lat i szpitala trafiała wiele razy, nigdzie nie przeżyła jednak takiego upokorzenia: założono jej cewnik, rozebrano do naga i w samym pampersie położono na środku sali.

Sprawą zajmuje się obecnie wynajęty przez kobietę prawnik, który zapowiada, że jego klientka będzie domagać się przeprosin i zadośćuczynienia (chce je przekazać na cele charytatywne).

Dyrekcja lecznicy nie zajmuje na razie stanowiska w tej sprawie.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum