Poznań: kara dla szpitala za kilka list kolejkowych

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 20 grudnia 2013 15:08

Wielkopolski OW NFZ ukarał Szpital Ortopedyczny im. W. Degi w Poznaniu za tworzenie kilku list kolejkowych. Placówka ma zapłacić prawie 300 tys. zł.

Poznań: kara dla szpitala za kilka list kolejkowych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
NFZ o sprawie kilku list kolejkowych w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu dowiedział się kilka miesięcy temu. W opublikowanym na portalu społecznościowym liście lekarze informowali, że na niektóre zabiegi trzeba czekać 10 lat - donosi Radio Merkury, które jako pierwsze poinformowało o sprawie.

Fundusz przeprowadził kontrolę w placówce. Pracownicy NFZ stwierdzili, że zamiast jednej listy oczekujących, na każdym z oddziałów prowadzono wiele różnych list podzielonych na poszczególne problemy zdrowotne (np. artroskopie, nowotwory, wady wrodzone, urazy dzieci).

Przy wskazywaniu terminu przyjęcia nie zawsze brano pod uwagę kolejność zgłaszania się pacjentów do szpitala. Kontrola wykazała także częściowe braki w informacjach, jakie powinny znajdować się na liście oczekujących przy każdym z pacjentów. 

NFZ nakazał dyrekcji jak najszybciej stworzyć jedną listę kolejkową dla wszystkich pacjentów. Witold Bieleński, dyrektor placówki twierdzi, że listy były tworzone dla dobra pacjentów a fundusz o nich wiedział. Zapowiada też, że karę zapłaci.

Więcej: www.tvn24.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum