Poznań: dostała zadośćuczynienie za przewlekłe działanie prokuratury

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2013 11:31

Mieszkanka Poznania dostała 8 tys. zł odszkodowania za przewlekłe działania prokuratury. W maju 2009 r. kobieta straciła dziecko, które zmarło w łonie matki tuż przed porodem. Matka za śmierć dziecka wini lekarkę, która prowadziła ciążę.

Poznań: dostała zadośćuczynienie za przewlekłe działanie prokuratury
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W styczniu 2010 r. kobieta złożyła w Prokuraturze Poznań-Stare Miasto zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarkę. Ponieważ w sprawie nie działo się nic, pod koniec 2010 r. poskarżyła się do sądu na przewlekłość działań prokuratora. W styczniu następnego roku sąd przyznał jej rację. Nie przyspieszyło to jednak prac śledczego, który ostatecznie w styczniu 2012 r. sprawę umorzył - informuje Gazeta Wyborcza.

Tuż po tym powódka pozwała prokuraturę do sądu. Domagała się 20 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd rejonowy sprawę badał przez rok. Dopiero pod koniec 2012 r. uznał, że prokuratura działała przewlekle i przyznał kobiecie 8 tys. zł zadośćuczynienia.

Prokuratura odwołała się od wyroku, ale poznański sąd okręgowy również nie miał wątpliwości co do winy organów ścigania. Wyrok jest już prawomocny, a kobieta dostała zasądzoną kwotę.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze