Poznań: do prokuratury zgłosiły się trzy pacjentki prof. Gapika

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2010 20:31

Do prokuratury zgłosiły się trzy kobiety, które miały być molestowane podczas terapii prowadzonej przez prof. Lechosława Gapika.

 Kobiety złożyły wyjaśnienia i wnioski o ściganie lekarza – poinformowała w sobotę (27 marca) rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. Dodała, że w rezultacie tych zgłoszeń prokuratura może teraz podjąć czynności śledcze.

Informację o praktykach lekarza ujawniła telewizja TVN. Według pacjentek profesora, wypowiadających się w reportażu wyemitowanym w stacji, poznański psycholog oraz seksuolog miał je molestować. W czasie wizyt terapeutycznych miał wprowadzać pacjentki w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Zdaniem prokuratury, materiał budzi podejrzenie, że doszło do popełnienia przestępstwa polegającego na doprowadzeniu drugiej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Prokuratura czekała jednak na oficjalne zgłoszenie którejkolwiek z poszkodowanych przez lekarza pacjentek.

W piątek (26 marca) zarządy Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego (PTS) i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej skrytykowały metody terapii prof. Gapika.

Jak poinformował w piątek prof. Zbigniew Lew Starowicz, krajowy konsultant w dziedzinie seksuologii i prezes Stowarzyszenia, zarząd główny PTS zdecydował o zawieszeniu prog. Gapika w prawach członka i superwizora tego Towarzystwa oraz o zawieszeniu ważności certyfikatu seksuologa klinicznego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum