×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: L. Gapik prawomocnie skazany za molestowanie pacjentek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia16 października 2013 14:53

Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w środę (16 października) w mocy wyrok skazujący na cztery lata więzienia psychologa Lechosława Gapika. Terapeuta został skazany za molestowanie seksualne sześciu pacjentek. Wyrok jest prawomocny.

Poznań: L. Gapik prawomocnie skazany za molestowanie pacjentek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
W kwietniu Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał go na cztery lata więzienia. Zakazał też przez sześć lat wykonywania zawodu psychoterapeuty oraz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie psychoterapii i seksuologii.

Lechosław Gapik (zgodził się na publikowanie nazwiska) zaskarżył wydany w kwietniu wyrok, domagając się uniewinnienia. W środę sąd okręgowy uznał, że złożone przez niego apelacje są bezzasadne. Sąd utajnił ogłoszenie uzasadnienia wyroku.

Terapeuta był oskarżony o molestowanie seksualne swoich pacjentek. Miał m.in. dotykać ich piersi i ud oraz innych miejsc intymnych.

Postępowanie w sprawie molestowania pacjentek prokuratura prowadziła od marca 2010 r. Terapeutę oskarżono o sześć przestępstw dotyczących doprowadzenia podstępem do poddania się innej czynności seksualnej.

Według pacjentek, wypowiadających się w reportażu TVN w marcu 2010 r., Gapik miał je molestować w czasie wizyt terapeutycznych, wprowadzać w stan hipnozy i dotykać miejsc intymnych.

Lechosław Gapik, odnosząc się do stawianych mu zarzutów, powiedział, że stosuje specyficzną, autorską formę terapii behawioralnej, opracowaną przez niego na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego. Podkreślił, że sam był biegłym sądowym i potrafi ocenić, kiedy zachowanie jest, a kiedy nie jest, molestowaniem seksualnym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum